دنیای مجازی

بسم الله

********************

سلام

************************

دنیای مجازی و فضای اینترنت همیشه همراه یک سری مرموز بازی هاست. یعنی شما هیچ گاه نمیتوانی نسبت به کسی که در نت رو به رویت قرار گرفته اطمینان داشته باشی. حتی نمیتوانی بگویی که او حتما مرد است یا حتما زن است. چون موارد زیاد وجود دارد که کسی خودش را به جای دیگری معرفی میکند و هیچ راهی هم برای رد و یا اثبات وجود ندارد.

شاید اصلا هر کدام ما هم این کار را کرده باشیم تا مثلا کسی را سر کار بگذاریم و کارهایی از این نوع!  واین قبیل کاره ها در اینترنت کم هم صورت نمیگیرد. به نظر من نباید اطمینان پیدا کنی تا خلاف آن ثابت شود. یعنی بالاخره مطمین بشی که طرف همونیه که هست.

حالا دیدن افراد حاضر در نت توی دنیای واقعیبه نظر من خودش یک فرصت برای ایجاد اعتماد میتونه باشه که یکی از این فرصت ها جشن تولد پرشین بلاگ بود.

توی این جور مواقع میتونی با مخاطبت توی دنیای مجازی بدون فاصله روبرو بشی و یک سری افرادی رو که فقط توی فضای مجازی با هاشون روبرو بودی توی دنیای واقعی هم ببینی.

جشن تولد پرشین بلاگ کار خوب و جالبی بود که توسط تیم مدیریت سایت انجام گرفتو البته این کار ها خیلی جای پیشرفت داره ولی همین هم خیلی کار خوبی بود که انجام شد.

امیدوارم فضای دنیای مجازی به سمتی بره که اعتماد در اون به راحتی بوجود بیاد.

***************************************************

پی نوشت:

١. نظراتی که به صورت خصوصی برای یادداشت "بدون تعارف" نوشته شده بود خیلی منصفانه نبود. اگه یه نفر غریبه حرفی بزنه آدم میگه غریبه بوده. آشنا ها دیگه چرا؟

حرف خلاف شرع نزدیم که!

٢.در گیر با امتحاناتیم!!!

*************************************************************

موفق باشید و خدانگهدار

/ 30 نظر / 16 بازدید
نمایش نظرات قبلی
حامد

سلام اخوی راسیاتش نوشته تو درست اما خب ممکنه یکی هم مثل من قیافه اش خیلی خفن باشه با ذهنیتی که طرف از نوشته هاش داره زمین تا اسمون فرق بکنه. اون وقته که بلافاصله با دیدن من حسابی میخوره تو ذوقش. حالا فهمیدی چرا نیوومدم [نیشخند] به فکر خودت بودم دیگه اما در هر حال مام به جرگه دانشجویان پیوستیم. اونم در شهر یزد. نمی شد دیگه. ان شاالله یه فرصت دیگه

بی نشان

سلام دنیای مجازی دنیای مجازیه دیگه!!!![تایید] با همه شیطنتاش!!!![شوخی] اصلا یه عالمه مزش هم به همینه که هیشکی تورو نمیشناسه و تو آزاد آزادی!![لبخند][خنده] آزاد برای نمایش درونت و ....[گل][گل][گل]

کدخدا

اومدم خصوصی یه خورده برات بنویسم دیدم که هر چی میخوام بنویسم منصفانه نیست واسه همین دلم واسه جونیت سوخت [نیشخند]

meisam

سلام... منتظر نظر شما راجع به پست جدیدم هستم...

رویا

سلام[گل] ولی من دوست دارم رفقای وبلاگیم در همون شکل و شمایلی که خودم با نوشته هاشون برای خودم ترسیم میکنم باقی بمونن.بدون هیچ حاشیه واقعیت. همونی که ازش می نویسن و از ذهنظشون برمیاد و از نوشته هاشون ترسیم می شه [لبخند]

مریم

راستی درگیر کدوم امتحانات هستی؟[سوال]

منو برق گرفته!!!

سلام خوب اول لینکش رو هم میزاشتی تا چهره منورتو ببینیم![نیشخند]

حامد

غالب جدید مبارک[چشمک]