و اما اعتکاف…

بسم الله

******************

سلام

*********************

این روز هایی که گذشت روز هایی بود که عده ای در مساجد به اعتکاف نشستند و با خدای خود راز و نیاز کردند. قسمتی از این ها هم اعتکاف های دانشجویی بود که با استقبال دانشجویان روبرو بود.

اعتکاف های دانشجویی خیلی چیز هایش خاص است. یعنی از همه قشر و تیپی میتوانی توی مراسم ببینی. میتوانی کتاب های متفاوت را در دست های بچه ها ببینی. میتوانی خلوص و دل های پاک جوانانی را که بعضی ها به آنها لقب نسل بی عقیده میدهند را ببینی.این ها بی عقیده اند؟ ؟؟!!

اعتکاف فرصتی است که چند روزی از دنیای روزمرگی ها و روابط کلیشه ای بیرون بیایی و با خودت خلوت کنی. این بریدن از روزمرگی ها خود به اندازه ای بزرگ است که میتواند همه چیز را تحت تاثیر خودش قرار دهد.اعتکاف فرصتی است تا رابطه ات را با خدا روشن کنی . با امام زمانت روشن کنی. تازه میفهمی که چقدر عقب افتاده ای. تازه میفهمی که ارتباط خالصانه بهترین و نزدکترین راه است. اگر چشمت را خوب باز کنی میبینی که نزدیک تر بودن از رگ گردن یعنی چه! چند ورزی تجربه اش مثل شهد در کامت میماند.

در اعتکاف عهد ها بسته میشود. عهد هایی با خود، با خدا ، با امام زمان

در اعتکاف همه چیز را کنار هم باید داشته باشی؛ از کنار آمدن با تنگی احتمالی جا ، خوابیدن های به موقع و بی موقع!!!! و عبادت ها و …. همین است که جذابش میکند.

معتکفین ! اعتکافتان قبول.

**************************

این نوشته دلیلی برای حضور من در اعتکاف نیست!

*********************************

در مورد سیاست هم میخواهم مطلب بگذارم اما خودم دارم به تعویقش میاندازم. شاید هم حرف هایم را برای همیشه پیش خودم نگه داشتم.شاید هم گفتم!

***************************************

موفق باشید و خدا نگهدار

/ 14 نظر / 21 بازدید
نمایش نظرات قبلی
كدخدا

اي سياسي نويس اي بي بي سي و سي ان ان اي آي آر آي بي [بغل]

من

اسپانیولی : بدبخت ترین افراد کسی نیست که دوست ندارد ، بلکه کسی است که دشمن ندارد .

سما

[لبخند]

امین

اخوی همون بهتر که این روزها از سیاست چیزی ننویسیم... یا علی مددی

مهدی

واینکه می گی دلیلی بر حضور تو نیست خود دلیلی بر عدم حضور تو هم نیست!!

حامد

جنبه داشته باش نظرم و تایید کن [گاوچران]

مريم

اون نخ سبز تسبیحت خیلی روحانیه یه جور رنگ دلشکستگیه

مریم آرامیان

جالب بود ، این اعتکاف بازی رو نمی گم ولی بهت میگم که چی جالب بود. غلامحسین الهام جالب بود که گفت مردمی که به موسوی رای دادن مجنون هستند و اونا خودشون به لباش شخصی ها پول دادن که بیان کتکشون بزنن تا آبروی نظام بره .

غریبه

مهر و تسبیحتونو قرض میگیرم تو وبلاگ نماز جماعت برگزار کنیم حلال کن داداش!!! ماه رمضان امد و رفت حیف که بازم خبری از دل من یار نیاورد سلام اخوی ما ام یه کلبه ی کوچیک داریم گاهی یه مهمون خونده و یا نا خونده میاد یه سرکی میکشه قدمتون رو چشمم[لبخند]