فوتبال

بسم الله

*************

سلام

***********************

برای یادداشت وبلاگ چند موضوع برای نوشتن داشتم و دارم ولی به توجه به نزدیکی این مورد تصمیم گرفتم در این مورد بنویسم:

دیشب بازی نیمه نهایی جام ملت های اروپا بین ترکیه وآلمان برگزار شد.

کاری به بحث های فوتبالی این بازی ندارم ونکته مورد اشاراه ی من جای دیگر است:

فکر کنم یکی از معدود( وشاید تنها) کشوری که بازی های فوتبال رو سانسور میکنه کشور ما باشه.به نظر من این کار هیچ لزومی نداره که انجام بشه.

چه دلیلی داره وقتی تماشاگران مسابقه رو نشون میده ما اونو سانسور کنیم؟یعنی وضعیت به جایی رسیده که پخش اون تصاویر تاثیر منفی و مخرب توی جامعه ما میگذاره؟ اون هم سانسور به وضعیتی که توهین به شعور مخاطب تلقی میشه. درست در دقایقی که داره تماشاچی هار و نشون میده برای بار شونصدم یه تصویر از تماشاگران که به نظر آقایون مشکل نداره رو نشون میدن. تصور کنین: بازی در عصر شروع شده و به شب کشیده شده ولی وقتی تماشاگران رو در آخر بازی هم نشون میده هنوز هوا روشنه؟!؟!

یعنی بیننده رو انقدر نفهم تصور میکنن؟

حتی در بعضی مواقع پیش میآد که تصویر مربوط به تماشاگران یه بازی دیگه رو پخش میکنن که دیگه این فاجعه است!!!!!آدم این حس بهش دست میده:

در بین مسابقه دیشب اما دیگه اوج شاهکار رو انجام دادن. درست وسط نیمه دوم  تصاویر قطع شد و گوینده اومدن وگفتن که همه کانال های تلویزیونی و ماهواره ای قطع هستن و فقط ما نیستیم که اینجوری هستیم!!!! در حالی که چند دقیقه بعد که آلمان گل زد ییهو تصاویر پخش شد و بعد گل دوباره تصاویر قطع شد!!!!! اون وقت خودشون از یکی از شبکه های دیگه داشتن تصاویر رو نشون میدادن. آخه شما که میگین همه جا قطعه پس این از کجا اومد؟

یکی دیگه از شاهکار ها هم دیشب باز به نحوه سانسور برمیگرده. دیشب سر اعظم آلمان و نخست وزیر ترکیه هر دو در استادیوم حاضر بودن (قابل توجه مسوولین) و من منتظر بودم که ترکیه گل بزنه تا تصویر  نخست وزیرسون رو نشون بده. آقای عبدالله گل توی کشوری که حکومت لاییک داره خانمشون داری حجاب کامل هستنو به همین خاطر خیلی فشار از طرف مخالفانشون بهشون وارد میشه و دیشب بعد از گل ترکیه هنگامی که داشت ایشون رو نشون میداد وخانمشون رو  که کنارشون بودن به مدت ٢ ثانیه فقط تصویر پخش شد و بقیه سانسور شد وباز برای بار شونصدم یه تصویر از اول بازی تماشاگران ژخش شد. در حالی که این خانم کاملا محجبه بودن و من نفهمیدم این دیگه چه موردی داره!!!!!

اما وقتی که آلمان گل دوم رو زد تلویزیون خیلی راحت خانم مرکل رو (که اتفاقا استاد در اتخاذ مواضع ضد ایران هستن ) نشون داد و گزارشگر هم ایشون رو معرفی کرد.در حالی که به صورت عادی وطبیعی ایشون حجاب نداشت!

اگر علت این سانسور ها اپر مخرب آنهاست بعضی از سریالهای خودمان از این چیزها اثر به مراتب مخرب تری دارند. امیدوارم مسولیین مربوط تصمیمات متعادل تری اتخاذ کنند. 

****************************************************

موفق باشید و التماس دعا و خدا نگهدار

/ 30 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
لیلا

در مورد استفاده از تجربه دیگران چزی که شما میفرمایید ایده آل است ولی تاریخ نشون داده مردم ترجیح میدن خودشون تجربه کنند[نیشخند]

لیلا

قالب جدید مبارک[لبخند]

ارمغان

بیخیال! از زد دی اف آلمان نگاه کن بازیا رو..

رویا

این یکی رو خوب اومدی ! واقعا آدم می‌مونه! ولی من فکر کنم یه که که تکنولوژی بیشترتر پیشرفت کنه و سرعت عمل آقایون بره بالا این مشکلم به سبک حل مشکل تو فیلما حل میکنن!(دیدی که لباس تهسه مسکنن برای تکمیل ناقصی لباس خانوما!) البته به شرطیکه اشکال فقط در نحوه لباس پوشیدن باشه نه حرکات ناشایست و تحریف کننده و انحرافیت زا و بی شئوناتانه و...[نیشخند]

کدخدا

سلام برادر گفتم صب اول صبی [تعجب] سری هم به شما زنده باشم [نیشخند]

مریم

پیروزی اسپانیا را به شما و همه فوتبال دوستان جهان تبریک می گم[زبان]

لیلا

در مورد سانسور یه چیزی بگم من فکر کنم این دولت بدش نمیاد مردم حتی خودشون و افکارشون رو هم سانسور کنند سانسور زن بی حجاب که یه چیز عادیه[لبخند]

حامد

سلام البته اون قطع شدن بازی که بهش اشاره کردی واقعا در همه جهان اتفاق افتاد ودلیلش هم قطعی برق بود. خبرش هم توی همه خبرگزاری های جهان هست. درست هم چند ثانیه قبل از به ثمر رسیدن گل برگشت. من بازی رو ندیدم اما اون طور که در یکی از خبرگزاری های خارجی دیدم نزدیک به 6 دقیقه بوده انگار. بعضی کامنت ها دولت رو به خاطر سانسور فوتبال متهم کردن. البته ما که نفهمیدیم سانسور فوتبال چه ربطی به دولت داره یا مثلا در دولت خاتمی این اتفاق نمی افتاد؟ و خب این رو هم باید قبول کرد که همه تصاویر در شان صدا و سیما نیست. بعضا تصاویر رقص یا تصاویر عریان هست. مثلا من تو عکسهای جام جهانی عکسای خانمهایی رو دیدم که با وضعیت خیلی زننده روی بدنشون نقش پرچمشون رو درج کردن. در هر حال اگه قرار باشه صدا و سیما اول این تصاویر رو پخش کنه و بعدش بیاد سانسورش کنه که با عقل جور در نمیاد!

دخترخانوما و آقا پسرا

[نیشخند]کارهای مهمتری هم وجود داره ولی ما ازش غافلیم بابا بیخی... http://biaed2.persianblog.ir/post/87 ضمناَ توی این بازیهای خارجی کدومش سانسور نشد که این نشه...[گل][گل][گل][زبان] این دیگه داره تبدیل به یه باید میشه تو جامعه[سبز][ناراحت]