...دیوار کوتاه...

ازهردري سخني...

 
آثار تاریخی
نویسنده : حامد - ساعت ٩:٤۳ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۳۸٧/۱۱/٦
 

بسم الله

**********************

سلام

****************************

نمیدانم چه بگویم. لینکی که را در زیر میگذارم حتما بازدید نمیایید.دردناک است . ولی آن طور نیست که بگویم بدن های تکه پاره دارد و از این جور چیزها.

تاریخ یک مملکت است که دارد نابود میشود.

همیشه معترضیم به این که چرا بیگانگان تاریخ و اشخاص تاریخی ما را به یغما میبرند. اما این خودمان هستیم که این اجازه را به آنها میدهیم. ترکیه باید ادعای ترک تبار بودن مولانا را بکند تا بعد از آنکه آنها سمینار مولوی ترک را برگزار کردند ما به فکر بیافتیم و چندی بعد از آن ما هم یک سمینار نصفه و نیمه بگیریم و کلی هم داد بزنیم که ای آقا مولوی مال ما بوده!

همین بلا در مورد ابوریحان، بوعلی و شاید خیلی نوابغ دیگر کشور بیافتد.

خیلی از کشورها اثر تاریخی آن چنانی ندارند و تلاش در جذب توریست میکنند ومیدانند صنعت توریسم چه صنعت بزرگی است. اما ما آثار تاریخی مان را تبدیل کرده ایم به جایی برای معتادان تا از آن استفاده کنند!!!!! تاسف بار است

ادعای تمدن تاریخی داریم. ما قطعا دارای چنین تمدنی بوده ایم . اما چرا باید دستی دستی آثا تاریخی مان را تبدیل به ویرانه کنیم؟

من در سفر آخر خودم به اصفهان چیز هایی را که در لینک زیر خواهید دید در مسجد جامع اصفهان دیدم. البته اینقدر تخصصی دقت نکرده بودم. ولی وضع روشنایی و سیم کشی ها و کثیف بودن ها چیزی نبود که احتیاج به تخصص داشته باشد.امیدوارم مسولین دلسوزی بیشتری نسبت بهآثار تاریخی داشته باشند.

این هم لینک گزارش:

http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.aspx?NewsID=821345


 
comment نظرات ()